O NÁSKONCERTYFÓRUMFOTO & VIDEOAUDIOREPERTOIRKONTAKTPŘIHLÁSIT SE

Rádio Rudolf

Chybějící flash player...!

Pro přehrávání rádia Rudolf je třeba mít nainstalovaný flash player...Klikni zde pro doinstalování modulu...
Pokud modul z jakéhokoliv důvodu nemůžete doinstalovat (přicházíte z iPhonu atd.), použijte alternativní adresářové prohlížení...


Stáhněte si .mp3 do počítače...
Vítejte na stránkách Rudolfiiina

Novinky


ENDORFIIINUM


NA VĚDOMÍ SE DÁVÁ, že dne 27.3. 2015 v SUDu se uskuteční ENDORFIIINUM, neboli poslední oficiální koncert Rudolfiiina...

Více informací a rezervace vstupenek zde...

Tak přijďte všichni, my totiž přijdeme!

Rudilfiiinum

Přidáno 07. 3. 2015, 09:35


Jste tu po prvé?

Z fóra...

Fórum: Bylo uzavřeno ;-)

Přidáno 01. 03. 2018 02:02


Stránky archivovány!

woreshack: Stránky již nejsou dále aktualizovány. I tak tu najdete spoustu historie ;-)

Přidáno 01. 03. 2018 02:02


O nás
Maruška

Maruška

(kliknutím přejdi na profil)

Maruška

Kája

(kliknutím přejdi na profil)

Kačenka

Kačenka

(kliknutím přejdi na profil)

Lucka

Lucka

(kliknutím přejdi na profil)

Evča

Evča

(kliknutím přejdi na profil)

Kačenka

Kačenka

(kliknutím přejdi na profil)

Mánička

Mánička

(kliknutím přejdi na profil)

Vořech

Vořech

(kliknutím přejdi na profil)

Meťák

Meťák

(kliknutím přejdi na profil)

Honzík

Honzík

(kliknutím přejdi na profil)

Ondra

Ondra

(kliknutím přejdi na profil)

Vojta

Vojta

(kliknutím přejdi na profil)

Tomík

Tomík

(kliknutím přejdi na profil)''Rudolfiiinum'' (vzniklo přidáním třech písmen 'i' a koncovky 'num' ke jménu Rudolf) je čtyřhlasé pěvecké seskupení založené na podzim 2008.
Rudolf byl plyšový žabák (nepředstavitelně veliká osobnost), který tragicky zahynul (byl utopen v řece Vltavě) v létě 2008 a na jeho počest vzniklo v září téhož roku seskupení Rudolfiiinum.
Jedná se o seskupení třinácti hudebních nadšenců, kteří se za účelem zpěvu scházejí zpravidla o víkendech na předem dohodnutém místě, kde různě intenzivně zkouší zpívat dohromady nové a nové skladby.
Působištěm Rudolfiiina byly až do současnosti především České Budějovice a přilehlé okolí, ovšem vzhledem k tomu, že se od podzimu 2011 bude vlivem přechodu na jinou úroveň studia většina Rudolfiiina nacházet v Praze, možná proběhne nějaká invaze a Rudolfiiinum postupně dobude i Rudolfinum.
Repertoár je především složen z písní, které se chtějí zpívat všem. Žánrový záběr je velmi široký.
Rudolfiiinum vystupuje všude, kde se naskytne příležitost. Pravidelně například na sborovém minifestivalu Večer lidského hlasu ve Zlivi. Postupem času se nejčastějším typem akcí, na kterých je možné Rudolfiiinum zahlédnout a zaslechnout, staly vernisáže. Nicméně seskupení už má za sebou i jeden zcela samostatný koncert a také celorepublikovou třídenní tour Brno – Praha – Stará Pohůrka. Také se nebrání spolupráci s jinými hudebními tělesy.
Rudolfiiinum v roce 2009 postoupilo do celostátního kola přehlídky studentských pěveckých sborů, která proběhla v Opavě. Největší radost však pravidelně přichází po úspěšném předvedení nově nacvičených skladeb.
Současná sestava


Maruška

Hlas: Soprán

Co o ní říká Rudolf: Čas od času mění barvu hlavy. Teda vlasů. Jako jedna z mála věnuje Rudolfiiinu spoustu času zcela osamocena, jelikož upravuje notové party do zpívatelné a poslouchatelné, a především krásné podoby. Při vstoupeních používá často svou pravici, kterou občas diriguje, občas hrozí (především směrem k tenorům a basům). Její největší anomálií je rozdíl ve velikosti postavy a osobnosti. Má zázračnou schopnost způsobit, že všichni ztichnou a alespoň několik vteřin dávají soustředěně pozor. Nutno zmínit i tolerantní rodiče, kteří pro možnost soustředění poskytují Rudolfiiinu střechu nad hlavou. Zpívá hodně vysoko. Na vysoké úrovni studuje stavění domků v Praze. Krom Rudolfiiina působí v několika tanečně hereckých uskupeních na jihu Čech. Je fanynkou Arsenalu, pročež minimálně třikrát za rok odlétá do Londýna. Občas peče.

Kája

Hlas:Soprán

Co o ní říká Rudolf: Nezaměnitelná bytost napohled, především v oblasti líčení očí. Také držitelka světového rekordu v přechodu z nechápavého zamračení do zářivého úsměvu. Existují dohady, že Kája je skrytá Claudia Cardinale či Eva Mendes. Při vystoupeních mívá nejvyšší podpatky, a zpívá tedy hodně vysoko. Na zkouškách i mimo ně svačí zpravidla nějakou zdravou mňamku. Na vysoké úrovni studuje stavění domků v Praze. Tancuje, kreslí a maluje. Od dětství hraje golf. Občas peče.

Kačenka

Hlas:Soprán

Co o ní říká Rudolf: Podíváte-li se do tváří členů Rudolfiiina a budete hledat sluníčko, najdete Kačenku. Při vystoupení si často podává ruku (někdy obě ruce) s nepřeberným množstvím perkusních nástrojů: vajíčka, chrastítka, rumba koule, krabička od léků plněná rýží atd…. kterými doplňuje naši hudbu o jemný rytmický doprovod. Kačenka se také při studování a diskutování nových skladeb nejvíc stará o emocionální složku našeho projevu. Zpívá hodně vysoko. Na vysoké úrovni studuje lidi, zevnitř, v Praze. Ráda tancuje, maluje, čte. Její vášní je lepení modelů lodí na dálkové ovládání. Občas peče.

Lucka

Hlas:Soprán

Co o ní říká Rudolf:Největší oči!! z celého Rudolfiiina má Lucka. A taky se neustále směje pod vousy. Teda pod nosem. Dorazí-li lucka na zkoušku, či na vystoupení, není pochyb, že si budeme mít na čem zadávat tóny, jelikož je společně s Ondrou častou opatrovnicí našeho piánka značky YAMAHA. Stejně tak zajišťuje sladký cattering pro naše obecenstvo. Zpívá hodně vysoko. Na střední úrovni studuje všechno. Ráda tancuje a čte. Ve volných chvílích chodí na ryby. Občas peče.

Evča

Hlas:Alt

Co o ní říká Rudolf:Evička má VELKÝ vlasy. Při vystoupeních dělá nepřetržitě nějaký kulisárny s vedlestojící Kačenkou (tou druhou). Občas se ujme dirigování, občas klavírního doprovodu a občas (ač o tom nerada slyší, natož mluví) zadá celému Rudolfiiinu počáteční tóny z hlavy. Dále se především na zkouškách podílí na nastudování skladeb, jelikož se vyzná ve všech harmoniích a dalších hudebních záležitostech, do nichž ostatní členové takzvaně nevidí. Zpívá vysoko. Na vysoké úrovní studuje řízení vokálních hudebních těles v Praze. Hraje na všecky flétny, co jich na světě je, taky na klavír, ale pokouší i jiné nástroje. Věnuje se přístrojovému potápění. Občas peče.

Kačenka (ta druhá)

Hlas:Alt

Co o ní říká Rudolf: Kačenka má dost dlouhý vlasy. Při detailním pohledu zle pozorovat, že často nosí v uších šneky. Náušnice stočené do šneka. Při vystoupeních dělá nepřetržitě nějaký kulisárny s vedlestojící Evičkou. Na zkouškách všechno hned umí, což je pravděpodobně důsledek toho, že se v kruzích sborového zpívání pohybuje odmalinka. Taky někdy zpestří atmosféru nějakou svou dlaždičskou průpovídkou, často s fekálním obsahem, ale nenechte se mýlit, je to dívka skrznaskrz jemná. Jako je jemný i její hlas, Zpívá vysoko. Na vysoké úrovni studuje nejlidnatější zemi na světě a taky všechny krásy světa v Brně. Hrá na flétničku, kytaru a další cukrlata. Milovnice knížek a filmů, jakož i divadel. Nepravidelně se účastní poloprofesionálních pokerových turnajů. Občas peče.

Mánička

Hlas:Alt

Co o ní říká Rudolf: Má někdo z našeho seskupení na krku korále? A neustále si s nima hraje? Anebo s něčím jiným, co je po ruce? Vypadá někdo, že s ním šije tisíc čertíků? To je Mánička! Občas ztrácí svůj hlas ve vyšších polohách, pročež dokonce kdysi nakrátko konvertovala až do tenoru. Na zkouškách se nachází v intenzivním kontinuálním soustředění, jen cíl tohoto soustředění se každým okamžikem mění, což ve výsledku působí přesně opačným dojmem. Pro členy Rudolfiiina tradičně (již dva roky po sobě) pořádá parádní gardenparty u příležitosti pálení čarodějnic. Nutno zmínit i tolerantní rodiče, kteří pro možnost soustředění poskytují Rudolfiiinu střechu nad hlavou. Zpívá vysoko. Na vysoké úrovni se v Brně učí, jak někoho naučit mluvit jinak, než jak ho to naučili doma, a taky jak někoho naučit kotrmelec, aniž by se zranil. Miluje všechny zimní i letní sporty. Především jízdu na svojí mašině YZF-R6. Občas peče.

Vořech

Hlas:Bas

Co o něm říká RudolfNe tisíc, ale minimálně dva tisíce četríků. Nemůže být náhoda, že vedle Máničky stojí právě Vořech. Při zkouškách i vystoupeních platí pro Vořecha již výše napsané, což se občas Maruška ze svého dirigentského postu snaží potlačit nenávistným pohledem (který jí ale stejně moc nejde). Tyto Vořechovy narušitelské sklony však často nesou své ovoce, neboť nezřídkakdy skrze zdánlivou nekázeň vyplouvá napovrch čirá a vtipná nápaditost, a pokud z ní za čas plynule nevzejde neodmyslitelný prvek našeho hudebního projevu, alespoň se stane pro celé Rudolfiiinum diskutovaným tématem, které vede k nějaké reflexi. Jeho žabí srdíčko se otiskuje také zde, na tomto webu, který vytvořil tajně jako překvapení pro ostatní členy. Nepostradatelný kytarový (případně ukulelový) doprovod. Zpívá nízko (ale i vysoko). Na vysoké úrovni studuje kulturu (tedy spíš kultury) v Praze. Rád skautí se skauty. Ve volných chvílích se převléká za kuře a takto se prochází po Praze. Občas uvaří.

Meťák

Hlas:Bas

Co o něm říká Rudolf Je celkem snadné jej rozpoznat podle vždyoriginálního rozcuchu, který si pěstuje na hlavě. Meťák je třetí narušitel zkoušek. Pokud však nedorazí někdo z dvojice Mánička, Vořech snaží se v narušování zastoupit i jejich podíl, což se mu zpravidla daří. Zkouškám a vystoupením bez něj však chybí jeden stále vtipkující (a stále se s šibalským úsměvem omlouvající)…. Meťák. V provedení písně Lollipop vždycky celý zbytek Rudolfiiina napjatě očekává, jak se zadaří Meťákovo ‘‘pum‘‘. Zpívá nízko, když je třeba tak i vysoko. Následující půlrok se bude snažit vydělávat na ostrově, kde žijí hobiti. Leze po horách a po stěnách Hraje hokejbal . Po večerech plete. Občas uvaří.

Honzík

Hlas:Bas

Co o něm říká Rudolf Honzík nosí z celé klučičí části Rudolfiiina nejhezčí boty! Často se jen tiše usmívá. Když se náhodou v notové partituře najde místo, které je na Honzíka příliš nízko, musíme transponovat. Když ne Honzík, tak už nikdo. Honzík tedy zpívá nízko, proklatě nízko, ale když ve svých sametových spodcích (nikoli spodkách) přidá na síle, to je koncert. Na střední úrovni studuje všecko a paralelně ještě konzervované brnkání na kytaru. Je milovníkem jazzu a nepostradatelným navšechnohráčem rodinné kapely. Je také vášnivým radioamatérem, takže není nadšený z všeobklopující digitalizace. Občas uvaří.

Ondra

Hlas:Tenor

Co o něm říká RudolfDo příchodu Vojty měl Ondra rozhodně největší háro, teď se však nespletete, když se zaměříte na hlas, který dokáže dívčí srdce lámat i uzdravovat naráz. Ondra se po odchodu Štěpánky z našeho seskupení tak nějak propracoval k místu hlavního šoféra Rudolfiiina. Tu na nádraží. Tu do Brna, tu do Prahy. Často s Luckou opatruje piánko a stará se o shánění lízátek. Nejhlavnější je ale samozřejmě jeho pěvecký um a především nádherná barva hlasu, která mu vynesla nejedno sólo. Zpívá nízko i vysoko. Na střední úrovni studuje všechno. Rád poslouchá i hraje swing. Je šikovným klavíristou, kytaristou, houslistou/violistou… Rád chodí na ryby. Občas uvaří.

Vojta

Hlas:Tenor

Co o něm říká Rudolf Objem dělá dojem. Tak k tomu náš Vojta nepotřebuje žádný zázračný přípravek, jeho vlasový porost je nepřehlédnutelný. Vojtík je nejmladším a zároveň nejčerstvějším členem Rudolfiiina, ale již zcela aktivním, neboť po odposlechu jedné sloky se celkem bravurně přidává hned ve druhé. Zpívá nízko i vysoko. Na střední úrovni studuje všechno. Je vynikající kytarista (ačkoli se stydí hrát). Nezůstává však nedotknutý ani jinými druhy umění, za zmínku stojí zejména jeho činnost výtvarná, kde se věnuje především sochařství. Je vášnivým myslivcem. Občas uvaří.

Tomík

Hlas:Tenor

Co o něm říká Rudolf Další srdceryvný tenor z našeho uskupení. Je dvojče Meťáka, umělec tělem i duší. Patří k největším zaměstnavatelům RudolfIIIna (alespoň statisticky - ke dni 30.3. 2009 připadalo 33% ze všech koncertů RudolfIIIna na jeho vernisáže.) A nejenže krásně maluje, je to i mistr flétničky (s katalogovými čísly A-001a až Z-999z), houslí, kytary i dalších tradičních i méně tradičních nátrojů. O volném čase se zajímá o fotovoltaiku a obnovitelné zdroje. Je ekologickým aktivistou, co se nezřídkakdy poutá ke stromům, co se mají pokácet. Občas uvaří.


Bývalí členové


Kamča

Hlas: Alt

Co o ní říká Rudolf: Možná budete sami překvapeni, kolikrát spočine Váš zrak na koncertu RudolfIIIna právě na tuto dívku (a to nemusíte být muž!). Nikdo neví, zda za to může její široký úsměv, bezbřehé charisma nebo nápadité pohybové kreace, jimiž písně RudolfIIIna doprovází. Možná to neví ani ona sama. Ať je to jak chce, je miláčkem jak publika, tak celého RudolfIIIna...

Štěpka

Hlas: Soprán

Co o ní říká Rudolf: Bez nadsázky se dá říci, že Štěpka je řidičkou RudolfIIIna. Kdykoliv je potřeba rychlý přesun, pak neváhá a je k dispozici. Její maminka je pak dvorní kameramankou RudolfIIIna. Nutno dodat, že její řidičské schopnosti jsou znamenité stejně, jako její schopnosti pěvecké.

Chrobo

Hlas: Tenor

Co o něm říká Rudolf: Pokud si někdo myslíte, že Chrobo na fotku takto zapózoval, pak se šeredně mýlíte. Takto se tváří kdykoliv, když produkuje nějakou hudbu, tedy i při zpěvu, což dodá celkové produkci takový dojem, že mnohé dámy v prvních řadách omdlívají. Vynikající tenor a smečař.


Maskoti


Rudolf

Hlas:"...Jestli, Rudolfe, souhlasíš, tak nic neříkej"

Co o něm říká Rudolfiiinum: Prapůvodně maskot Mendíku. Po jeho tragické smrti v roce 2008 (utonul v Malši, patrně vinou druhé osoby, protože se tělo nikdy nenašlo, existují teorie, že nikdy neutonul a doplul do Hamburgu a odtud jde pěšky zpátky do Č.B, pozn. vyšetřovatele) bylo dlouho v našich srdcí jen pusto a prázdno. Nikdo jako Rudolf neuměl tolik triků s končetinami, nikdo jako On nebyl na tolika akcí Mendíku, nikdo jako On nesnědl tolik rajské a nevypil tolik piva. Nikdo, nikdo, nikdo nám Rudolfa nenahradí. Můžeme na něj jen vzpomínat a nosit jej dále ve svých srdcích...

Bruno

Hlas:"...Jestli, Bruno, nesouhlasíš, tak něco řekni!"

Co o něm říká Rudolfiiinum: Náš nový žabák, narozdíl od Rudolfa žije o dost usedlejším životem, potrpí si na čistotu a neumí takové kousky s končetinami. Přesto je to náš velký kamarád a tráví čas (až na malou přestávku, kdy zaparkoval kdesi ve Zlivi) stále s námi.


Jste . návštěvníkem

© woreshack 2011